Welkom op Vlaardingenleest.nl, boekrecensie Hip veganistisch koken in een handomdraai Ecofabulous koken in alle seizoenen - Lisette Kreischer






Hip veganistisch koken in een handomdraai

Ecofabulous koken in alle seizoenen


Lisette Kreischer



Vrolijk prentenboek over strandvakantie met vrienden



Ecofabulous koken in alle seizoenen van Lisette Kreischer is de herziene versie van haar in 2009 verschenen eerste kookboek Being Ecofabulous. Drie jaar eerder studeerde ze af aan de Styling Academie met het concept Veggie in Pumps: een platform voor een Ecofabulous manier van leven. In haar nieuwste boek beschrijft Kreischer vanuit haar gevoel hoe ze het biologisch en plantaardig koken beleeft, gekoppeld aan de verschillende seizoenen. De recepten in het boek bestaan uit een mix van ideeën die ze in de loop van jaren heeft opgedaan, gecombineerd met opgefriste recepten uit het verleden.

Ecofabulous koken in alle seizoenen is een handzaam boek met tachtig pure recepten zonder kunstmatige toevoegingen. Kreischer laat de lezer zien dat biologisch koken helemaal niet zo moeilijk is, dat je in een handomdraai een smakelijk gerecht van eigen bodem serveert.

De hoofdstukken zijn onderverdeeld in Lente, Zomer, Herfst, Winter, met aan het begin van elk seizoen een kalender, waarop is te zien welke producten in een bepaalde maand verkrijgbaar zijn. Een handige handreiking. Bijna alle gerechten zijn gefotografeerd. Elk recept begint met een korte inleiding, veelal voorzien van tips. Achterin in het boek twee registers, een op alfabet, de ander ingericht op de seizoenen.

Twee gerechten uit het boek hebben we uitgeprobeerd:

Gekarameliseerde wortelen in sojasaus

Normaliter eten wij wortelen gekookt in water of met toegevoegde suiker of honing. In verband met de vele diabetici in onze kennissenkring, leek dit gerecht ons een mooie uitdaging. Bij de receptenindex staat dat 300 ml. Shoyu moet worden gebruikt. Daar hadden we nog nooit van gehoord, dus zoeken op internet. Shoyu is een Japanse sojasaus. In ons land bekend als Kikkoman, Koikuchi sojasaus. Gekarameliseerde wortelen in sojasaus is een eenvoudig recept. Alles gaat in één pan en mag twintig minuten pruttelen. De meningen aan tafel waren verdeeld. De een vond de zoutige krokante wortelen heerlijk, de ander mistte de zoete smaak.

Avocado-chocolademousse

Dit nagerecht is een absolute topper. Binnen tien minuten waren we klaar met het bereiden ervan en kon het opstijven in de koelkast. De combinatie avocado en chocolade is verassend en erg lekker. De avocado is romig van structuur en geeft dit gerecht een zijdezachte smaak. Ons testpanel had niet door dat er avocado in de mousse zat. De mousse is erg machtig, dus houdt de porties klein. De granenkoffie in dit recept hebben wij vervangen door oploskoffie, omdat er in de buurt geen granenkoffie voorradig was.



Lisette Kreischer (1981, Nederlandse, hoewel de naam anders doet vermoeden) is in korte tijd dé trendsetter geworden op het gebied van groen en bewust leven en genieten. Haar meest recente initiatief is The Dutch Weed Burger waarmee ze de wereld verovert. Kreischer heeft diverse kookboeken op haar naam staan: Veggie in Pumps,The Plant Pharmacy, Plant Power, Groente uit zee, Lisette in Luilekkerland en Wat de pot schaft. Dit laatste boek was genomineerd voor het Meest Duurzame Kookboek van het Jaar 2012.

Ecofabulous (paperback, 160 blz.) is verschenen bij uitgeverij Orlando in april 2018. Niet als E-book te koop.










Waardering:



Boekbespreking door Anita de Vreede

email mij

Gepubliceerd: 20-07-2018